NAUJIENOS
Šiaulių miesto bendruomeniniuose šeimos namuose centro rajone pradėjo vykti pozityvios tėvystės mokymai.
Būtent dėl šios priežasties nusprendėme jus plačiau supažindinti su šia mūsų teikiama paslauga.
Kas yra pozityvi tėvystė ?
Tai yra požiūris į tėvystę, orientuotas į vaiko gerovę bei paremtas pagarba ir atsakomybe. Pozityvi tėvystė skatina auginti vaikus be bausmių, gąsdinimo, menkinimo ar kitų neigiamą poveikį turinčių veiksmų. Pozityvi tėvystė moko atrasti lanksčias ribas, taisykles ir susitarimus šeimoje, ugdant vaiko geriausias savybes, pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą. Taip pat didelis dėmesys skiriamas vaikų emocijoms, jų atpažinimui bei konfliktinių situacijų sprendimui.
Kam skirti pozityvios tėvystės užsiėmimai?
Pozityvios tėvystės užsiėmimai skirti visiems tėvams, norintiems pagerinti tėvystės įgūdžius ir praplėsti žinias apie pozityvų auklėjimą.
Kaip atrodo pozityvios tėvystės mokymai?
Pozityvios tėvystės mokymai vyksta grupėje, o esant poreikiui – konsultuojama individualiai. Grupėje specialistai pateikia ne tik svarbiausią ir pagal grupės poreikius paruoštą pozityvios tėvystės medžiagą, bet ir užtikrina saugią ir konfidencialią vietą pasidalinti patirtimi, rūpesčiais ar užduoti klausimus. Grupinius užsiėmimus apima teorinė medžiaga, praktinės užduotys, vaizdo medžiaga bei diskusijos.
Kas veda mokymus?
Šiuo metu mokymus veda socialiniai darbuotojai.
Kiek trunka mokymai?
Mokymai apima 10 susitikimų po 2 val. (1 susitikimas per savaitę).
Ar teikiama paslauga mokama?
Mokymai ir individualios konsultacijos yra NEMOKAMOS.
Ar galima gauti pozityvios tėvystės pažymėjimą?
Taip, po mokymų galime išrašyti pažymėjimą, patvirtinantį dalyvavimą mokymuose.
Dėl platesnės informacijos ar registracijos: r.malatokiene@socin.lt ; +37060876748.
*Pozityvios tėvystės mokymai yra projekto “Kompleksinės paslaugos (KOPA)” (Nr. 07-007-P-0001) dalis. Projektas finansuojamas 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis
Su džiaugsmu pranešame, jog VšĮ Socialinių inovacijų centras prisijungė prie projekto „Kompleksinės paslaugos (KOPA)“ ir kartu su projekto vykdytoju - Europos socialinio fondo agentūra - bei kitomis socialinių paslaugų įstaigomis Lietuvoje teiks kompleksines paslaugas šeimai.
Kompleksinės paslaugos šeimai apima:
-
individualias ir (ar) grupines konsultacijas asmenims, patiriantiems sunkumų asmeniniame gyvenime ir (ar) šeimoje;
-
savitarpio pagalbos grupių organizavimą ir vedimą asmenims, patyrusiems sunkumų asmeniniame gyvenime ir (ar) šeimoje;
-
socialinių įgūdžių grupių vaikams ir paaugliams organizavimą ir vedimą;
-
tėvystės mokymus;
-
šeimos mediacijas;
-
šeimos konsultavimą asmens (šeimos) namuose – konsultacijas asmens (šeimos) namuose, gimus kūdikiui, nustačius neįgalumą ir (ar) specialiuosius poreikius asmeniui;
-
pavėžėjimo paslaugas asmenims (šeimoms), gaunantiems kompleksines paslaugas;
-
vaikų priežiūros paslaugas, kai tėvams teikiamos kitos kompleksinės paslaugos.
Šios paslaugos yra skirtos padėti asmenims, šeimoms ir bendruomenėms išvengti galimų socialinių problemų ir socialinės rizikos atsiradimo, ugdant ir stiprinant asmenų gebėjimus savarankiškai spręsti socialines problemas ir palaikyti socialinius ryšius su visuomene.
Planuojama, kad iki 2029 metų kompleksinės paslaugos bus suteiktos 80 126 asmenims, iš jų 2412 asmenų planuojama, kad paslaugas gaus Šiaulių miesto savivaldybėje.
Projekto trukmė: 2023 m. birželis – 2029 m. liepa
Projekto finansavimo suma: 60 018 043, 84 Eur. VšĮ Socialinių inovacijų centrui iš projekto skirta iki 882843,46 Eur.
Projektas finansuojamas 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.
Daugiau informacijos apie projektą https://www.esf.lt/veiklos.../kompleksines-paslaugos/1139
Norime informuoti ir tuo pačiu pasidžiaugti, kad sėkmingai užbaigėme projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai Šiaulių miesto savivaldybėje“ Nr. 08.4.1-ESFA-V-416-01-0008.
Projektas buvo įgyvendinamas nuo 2017-03 mėn. iki 2023-03 mėn.
Per šiuos metus daug nuveikėme, o mūsų specialistų komanda kompleksines psichosocialines paslaugas, kartu vykdant prevencinę veiklą, suteikė 1239 asmenims. Daug dėmesio skyrėme darbui su žmogumi, orientuodamiesi į kiekvieno atvejį, poreikius ir išsikeltus tikslus. Suteikėme galimybę spręsti iškilusius iššūkius kompleksiškai – dalyvaujant įvairiuose užsiėmimuose bei konsultacijose, bendraujant su skirtingais specialistais. Per projekto vykdymo laikotarpį suorganizuota:
-
52 pozityvios tėvystės ir bendravimo įgūdžių poroms mokymai;
-
20 sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo ir savęs pažinimo mokymų;
-
766 žmonių suteiktos individualios socialinių darbuotojų ir psichologų konsultacijos;
-
317 smurtinio elgesio asmenų šeimos nariams suteiktos individualios konsultacijos bei suorganizuotos 8 grupinių konsultacijų sesijos;
Statistiniai skaičiai gali būti vertinami įvairiai, tačiau per darbo patirtį įsitikinome, kad labai svarbu užmegzti atvirą ir nuoširdų santykį, mokėti ne tik klausytis, bet ir išgirsti, palaikyti bei motyvuoti.
Bendruomeninių šeimos namų veiklą tęsime ir toliau, tačiau šiek tiek atsinaujinę, sekite informaciją, nes naujienomis pasidalinsime jau netrukus!
Projektas finansuotas Europos socialinio fondo lėšomis.
Programa: 2014 – 2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinė įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonė Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.
Projekto pavadinimas: „Kompleksinės paslaugos šeimai Šiaulių miesto savivaldybėje“ (Nr. 08.4.1-ESFA-V-416-01-0008)
Projekto trukmė: 58 mėn.
Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo
Projekto tikslas – teikti kompleksines paslaugas šeimoms, kartu vykdant prevencinę veiklą ir siekiant įgalinti šeimą (asmenį) įveikti iškilusias problemas.
Projekto įgyvendinimo vieta: Projekto partneriai Bendruomeninius šeimos namus įkūrė centrinėje ir pietinėje miesto dalyse. Informaciją apie paslaugas teikia ir Šiaulių m. savivaldybė.
Bendruomeniniai šeimos namai centrinėje miesto dalyje įsikūrę adresu Ežero g. 8-122, Šiauliai.
Laukiame jūsų!
Kreiptis galite:
projekto koordinatorė:Rūta Poškaitė
el. paštas: r.poskaite@socin.lt
tel. nr. +370 60876748
Daugiau informacijos apie paslaugas:
Telefonu +370 60876748
Norime pasidžiaugti, jog 2021 m. sėkmingai užbaigėme projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai Šiaulių miesto savivaldybėje“ (Nr. 08.4.1-ESFA-V-416-01-0008).
Keli faktai apie projektą:
👉Projekto trukmė: 58 mėn.
👉Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų.
👉Per šį laikotarpį mūsų specialistai (soc. pedagogai, psichologai) bendravo ir suteikė kvalifikuotą pagalbą 989 asmenims.
Smagu pasidžiaugti, jog VšĮ Socialinių inovacijų centras, ne tik suteikė pagalbą šeimoms, bet sugebėjo suburti bendruomenę, kuri išmoko katu dalintis savo patirtimi ir įgijo naudingų įgūdžių.
Neabejojant šių paslaugų reikalingumu, projektas tęsiamas ir 2022 metais.
VšĮ Socialinių inovacijų centras ir toliau teikia kokybiškas, kompleksines paslaugas šeimoms, kartu vykdant prevencinę veiklą ir siekiant įgalinti šeimą (asmenį) įveikti iškilusias problemas.