top of page

Data ir laikas derinamas individualiai

|

ZOOM

POZITYVIOS TĖVYSTĖS PRINCIPŲ DIEGIMAS RIZIKOS ŠEIMŲ TĖVAMS

POZITYVIOS TĖVYSTĖS PRINCIPŲ DIEGIMAS RIZIKOS ŠEIMŲ TĖVAMS
POZITYVIOS TĖVYSTĖS PRINCIPŲ DIEGIMAS RIZIKOS ŠEIMŲ TĖVAMS

Time & Location

Data ir laikas derinamas individualiai

ZOOM

About the event

POZITYVIOS TĖVYSTĖS PRINCIPŲ DIEGIMAS RIZIKOS ŠEIMŲ TĖVAMS

Pozityvios tėvystės principų diegimas rizikos šeimų tėvams. (kodas SD20170055)

Mokymų vieta: Ežero g. 8-1, Šiauliai arba nuotoliniu būdu 

Mokymų laikas: Pranešime susidarius grupei

 Mokymų kaina: 1 asmeniui – kaina 57,00 €, kiekvienas mokymų dalyvis gaus projekto „Pozityvios tėvystės mokykla“ metu parengtą praktinį leidinį tėvams

Mokymų trukmė 16 akad. val.: • Teorinis mokymas 5 akad. val.; • Praktinis mokymas 11 akad. val.

Aprašymas Tėvystė yra ypatingos veiklos procesas, vykstantis apibrėžtame socialiniame kontekste, kurio pagrindinis tikslas – užtikrinti vaiko gerovę. Tai sudėtingas procesas, prasidedantis dar prieš vaiko gimimą ir besitęsiantis visą žmogaus gyvenimą. Aktuali šiuolaikinės visuomenės problema yra socialinės rizikos šeimos, neužtikrinančios savo vaikų saugumo ir gerovės. Dažniausiai į socialinės rizikos šeimų sąrašą patenka tos šeimos, kuriose girtaujama, naudojama prievarta, neprižiūrimi vaikai. Paprastai tokiose šeimose tėvams trūksta tėvystės žinių ir įgūdžių, jie nesugeba tinkamai auginti ir auklėti vaikų, nesuteikia vaikams reikiamos priežiūros, globos ir rūpesčio, nes nežino kaip tai padaryti. Tokioms šeimoms galima padėti, ugdant pozityvios tėvystės įgūdžius. Socialinis darbuotojas yra tas žmogus, kuris dažnai susitinka su tokiomis šeimomis

Kad teisingai ir profesionaliai įvertinti probleminę padėtį, nustatyti reikiamą pagalbą, socialinis darbuotojas turi nusimanyti apie šeimos sampratą, struktūrą, tipus; šeimos funkcijas; socialinės rizikos šeimos tipus; paslaugas teikiamas socialinės rizikos šeimoms; darbo su šeima niuansus; šeimos konsultavimo aspektus.

Teorinių užsiėmimų metu bus pristatyta pozityvios tėvystės samprata bei principai, socialiniai darbuotojai bus mokomi apie žmogaus raidos ypatumus, būdingus visais gyvenimo periodais bei jų poveikį šeimos nariams, bus analizuojami tėvų auklėjimo stilius bei nagrinėjama konflikto samprata bei dinamika, bus supažindinti su probleminiu vaiko elgesiu bei socialinio darbuotojo pagalbos galimybėmis.

Praktinių užsiėmimų metu socialiniai darbuotojai bus visi įtraukti į veiklas, kurios leis įsiminti teorines žinias. turės analizuoti pasirinktos šeimos narių amžiaus raidos ypatumus – asmenybės vystymosi stadijas, mokinsis apibūdinti vaikų ir tėvų tarpusavio santykius, turės apibūdinti auklėjimo būdus bei pateikti rekomendacijas apie tai, kaip  tėvai turėtų tinkamai reaguoti į vaikų netinkamą elgesį, mokinsis suprasti kitų jausmus ir poreikius. Įvairiose bendravimo situacijose dalyviai turės analizuoti bendravimo pozicijas.

Registracija į mokymus

Share this event

bottom of page