top of page
  • Writer's pictureVšĮ Socialinių inovacijų centras

PAGALBA KLIENTAMS IŠGYVENANTIEMS NETEKTĮ

Atnaujinta: 2022-09-21

Data ir laikas:

Data ir laikas derinamas individualiai


Apie mokymus:

PAGALBA KLIENTAMS IŠGYVENANTIEMS NETEKTĮ. (KODAS SD20180089)


Mokymų vieta: Ežero g. 8-1, Šiauliai Mokymų laikas: Pranešime susidarius grupei Mokymų kaina: 1 asmeniui – kaina 29,00 €

Mokymų trukmė 8 akad. val.: • Teorinis mokymas 4 akad. val.; • Praktinis mokymas 4 akad. val.


Aprašymas Gyvenimo be netekčių nebūna. Kiekvienam mūsų tai teko arba teks išgyventi. Netektis – kai prarandame kažką brangaus, svarbaus, reikšmingo. Visi žmonės miršta. Mirtis visada kažkieno netektis, kuri įvyksta visiems laikams. Netektys – dramatiški ir neišvengiami mūsų gyvenimo išbandymai, lūžio akimirkos, kai pasijuntame pažeidžiami, bejėgiai. Kiekvienoje netektyje glūdi labai daug skausmo. Tačiau kiekvienoje netektyje slypi ir didelė asmenybinio augimo galimybė. Neįveiktos, nevisiškai išgyventos netektys, veikia mūsų dabartį – jos gali virsti ligomis, gyvenimo energijos trūkumu, nesugebėjimu kurti naujus santykius. Neišgyventa netektis – tai neįvykęs prisitaikymas prie permainos. Netektys natūrali žmogaus gyvenimo dalis, ir psichika paprastai pati jas įveikia. Didžioji dauguma žmonių įveikia netektis patys, be specialistų pagalbos. Kai gedėjimas užsitęsia ir tampa patologiniu, rekomenduotina specialistų pagalba.


Šie mokymai padės geriau suprasti baigtumo, mirties, gedėjimo procesą, skatins ne vien susimąstyti apie turimą patirtį, bet ir mokys imtis aktyvių veiklų, padedančių žmogui priimti pasikeitusį jo gyvenimą.


Teorinių užsiėmimų metu dalyviai analizuos baigtumo sąvoką, mirimo ir netekčių psichologinį ryšį, bus aptarta mirties baimė ir jos suvokimas, bus pristatoma kas tai yra sielvartas, gedėjimas, kokios gedėjimo įveikos užduotys, sužinos apie tai, kaip padėti netekusiems artimųjų.


Praktinių užsiėmimų metu dokumentinio filmo apie mirtį peržiūra, refleksija. Dalyviai bus susipažindinti su įvairiais moksliniais tyrimais mirties tema, supažindinti su komplikuotu (patologiniu) gedėjimu, rizikos faktoriais, kurie gali sąlygoti komplikuotas netektis. Bus atliekamos įvairios praktinės užduotys, kurios leis įtvirtinti teorines žinias.


Registracija į mokymus: +370 61634383

621 peržiūra0 komentarų
bottom of page