top of page
  • Writer's pictureVšĮ Socialinių inovacijų centras

INTEGRACIJOS STRATEGIJA NAUJAI ATVYKUSIEMS SUAUGUSIEMS MIGRANTAMS IR PABĖGĖLIAMS

Projekto pavadinimas: Integracijos strategija naujai atvykusiems suaugusiems migrantams ir pabėgėliams (angl. Integration Pathway for New Adult Migrants and Refugees – IPNA MAR)


Programa: ERASMUS + KA2 Kad nekiltų problemų ar konfliktų tarp vietinių gyventojų ir atvykėlių, būtina gerai veikianti integracijos sistema, kuri užtikrins sėkmingą pabėgėlių įsiliejimą į darbo rinką, socialinį ir visuomeninį šalies gyvenimą. Integracijos į darbo rinką poreikis yra aktuali tema, integracijos metu kylantys poreikiai yra kompleksiniai, turintys sąlyčio tarp integracijos į kitos šalies visuomenę ir į jos darbo rinką.

Projekto IPNA MAR įgyvendinimo metu siekiama padėti naujiems suaugusiems migrantams ir pabėgėliams, pradedant jų integraciją iš principo. Svarbu tikslinei grupei suteikti informaciją apie priimančios visuomenės kalbą, istoriją, institucijas, šios žinios yra labai svarbios sėkmingai integracijai ir kovai su diskriminacija.

Projekto tikslas: Sukurti ir išbandyti mokymo priemonę skirtą specialistams dirbantiems su naujais migrantais ir pabėgėliais. Metodinės priemonės esmė – ugdyti socialinius įgūdžius ir pilietines kompetencijas.

Projekto trukmė 2017 rugsėjis – 2019 rugpjūtis

Projekto partneriai: The Organization for Poverty Alleviation & Development – OPAD (Švedija) VšĮ Socialinių inovacijų centras – SIC (Lietuva) AMV Association (Rumunija) 

PROJEKTO NAUJIENOS


Gegužės 31 d. Šiauliuose įvyko projekto: „Integracijos strategija naujai atvykusiems suaugusiems migrantams ir pabėgėliams“ (angl. Integration Pathway for New Adult Migrants and Refugees – IPNA MAR)baigiamoji konferencija. Darbo grupių metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti bei praktiškai išbandyti projekto metu sukurtą inovatyvią darbo metodiką – komiksus.
Projekto IPNA MAR tikslas – sukurti ir išbandyti mokymo priemonę skirtą specialistams dirbantiems su naujais migrantais ir pabėgėliais. Metodinės priemonės esmė – ugdyti socialinius įgūdžius ir pilietines kompetencijas.

Birželio 1 – ąją vyko paskutinis partnerių susitikimas, kurio metu aptarta projekto eiga, rezultatai ir tolimesni žingsniai.

Projekto partneriai:

The Organization for Poverty Alleviation & Development – OPAD (Švedija)

VšĮ Socialinių inovacijų centras – SIC (Lietuva)

AMV Association (Rumunija)

Programa: ERASMUS + KA2

 

PIRMASIS PARTNERIŲ SUSITIKIMAS ŠVEDIJOJE


VšĮ Socialinių inovacijų centras, kartu su partneriais iš Švedijos ir Rumunijos įgyvendina projektą


Erasmus+ projektą „Integracijos strategija naujai atvykusiems suaugusiems migrantams ir pabėgėliams (angl. Integration Pathway for New Adult Migrants and Refugees – IPNA MAR) “. 2017 metų lapkričio 8-11 dienomis vyko pirmasis partnerių susitikimas didžiausiame mieste visoje Skandinavijoje, Švedijos sostinėje Stokholme.

Pirmąją susitikimo dieną buvome maloniai sutikti organizacijos OPAD atstovų, o kiek vėliau susipažinome ir su partneriais iš Rumunijos. Vos atvykę į organizaciją buvome vaišinami pietumis, kuriuos toje įstaigoje ruošė savanoriai iš Ispanijos ir Italijos. Susitikimo metu OPAD atstovai pristatė ir truputėlį savo kultūros, turėjome galimybę susipažinti ir ir išbandyti tradicinius muzikos instrumentus. Įpusėjus pirmąjai susitikimo dienai, pristatę savo organizacijas, patirtis ir veiklą, kuria užsiimame, bendrai aptarėme patį projektą, viziją, tikslus ir reikalavimus. Kartu su partneriais kūrėme projekto logotipą. Visos šalys pateikė savo idėjas, kurias vėliau nubalsavę apjungėme ir sukurėme vieną bendrą logotipo eskizą.

Antrąją susitikimo dieną partneriai pristatė savo veiklas, koordinatorius pateikė informaciją apie projektą, administracines ir finansines procedūras, pristatė projekto strategiją ir užduotis bei numatė partnerių veiklas artimiausiam pusmečiui.

Antrasis partnerių susitikimas vyks Rumunijoje 2018 metų birželį.
 

ANTRASIS PARTNERIŲ SUSITIKIMAS (RUMUNIJA)VšĮ Socialinių inovacijų centras, kartu su partneriais iš Švedijos ir Rumunijos įgyvendina projektą Erasmus+ projektą „Integracijos strategija naujai atvykusiems suaugusiems migrantams ir pabėgėliams (angl. Integration Pathway for New Adult Migrants and Refugees – IPNA MAR) “. 2017 metų rugsėjo 28-30 dienomis vyko antrasis partnerių susitikimas Rumunijoje, Bukarešte.

Antro susitikimo metu diskutavome apie jau įgyvendintas projekto veiklas, pirmuosius rezultatus. Diskutavome apie kilusius sunkumus, dalinomės patirtimi. Taip pat aptarėme priemones, kurios galėtų padėti išvengti sunkumų įgyvendinant projekto veiklas. Dalinomės šalių patirtimis, dirbant su migrantais ir pabėgėliais.

Be to kalbėjome apie projekto kuriamo produkto t.y. komiksų pritaikymo galimybes kiekvienoje iš partnerių šalių. Numatėme būsimus žingsnius bei tolimesnius darbus.

Projekto partneriai: The Organization for Poverty Alleviation & Development – OPAD (Švedija) VšĮ Socialinių inovacijų centras – SIC (Lietuva) AMV Association (Rumunija)

50 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page