• Anelė Masiulė

2010.BENDRADARBIAVIMO TINKLO TARP VALSTYBINIŲ IR NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ, TEIKIANČIŲ ...

Atnaujinta: 2020 m. vasario 26 d.

BENDRADARBIAVIMO TINKLO TARP VALSTYBINIŲ IR NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ, TEIKIANČIŲ PRIKLAUSOMYBĖS LIGOMIS SERGANTIEMS ASMENIMS GYDYMO, REABILITACIJOS IR SOCIALINĖS INTEGRACIJOS PASLAUGAS, KŪRIMAS IR VYSTYMAS

Projekto pavadinimas:

Bendradarbiavimo tinklo tarp valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų, teikiančių priklausomybės ligomis sergantiems asmenims gydymo, reabilitacijos ir socialinės integracijos paslaugas, kūrimas ir vystymas (Creation and development of a communication network among state and non-governmental organizations that provide services for social integration, treatment and rehabilitation to individuals with addictive disorders)

Programa: Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų subsidijų schema „Patirties perdavimo ir bendradarbiavimo ryšių tarp vietinio, regioninio ir Euroregioninio lygio partnerių Lietuvoje ir Norvegijoje stiprinimas“.

Projekto santrauka:

Lietuvoje priklausomybės ligomis sergančių asmenų gydymo paslaugas dažniausiai teikia valstybinės institucijos, o ilgalaikės reabilitacijos ir socialinės integracijos – nevyriausybinės organizacijos. Dėl šių priežasčių tarp įvairių valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų susiklostę mažai išvystyti tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo ryšiai. Tarpinstitucinio bendradarbiavimo stoka ir vieningos bendradarbiavimo sistemos nebuvimas sąlygoja neefektyvų kompleksinės pagalbos paslaugų teikimą.

Tiesioginiai paprojekčio naudos gavėjai yra partnerinių šalių institucijų darbuotojai: socialinio darbo specialistai, psichologai, slaugytojai, administracijos darbuotojai, vadovaujantysis personalas, taip pat projekte nedalyvaujančių organizacijų specialistai (socialiniai darbuotojai, socialinių darbuotojų padėjėjai, psichologai, gydytojai, slaugytojai, vadovaujantysis personalas). Netiesioginiai naudos gavėjai – priklausomybės ligomis sergantys asmenys (apie 2000 asmenų per metus).

Paprojekčio tikslas – naudojantis Norvegijos institucijų patirtimi, Šiaulių apskrityje sukurti bendrą, kokybišką ir funkcionuojantį valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų teikiamų gydymo, reabilitacijos ir socialinės integracijos paslaugų tinklą, skirtą priklausomybės ligomis sergantiems asmenims.

Pagrindinės veiklos:

Stažuotė Osle (Norvegija), ACTIS organizacijoje;tarpinstitucinio bendradarbiavimo strategijos kūrimas;teorinių – praktinių seminarų vedimas;metodinių rekomendacijų parengimas, koregavimas, išleidimas;baigiamosios konferencijos organizavimas.

Paprojekčio pasiekimai: 

tobulesni darbuotojų administraciniai ir viešųjų paslaugų teikimo gebėjimai;sukurtas tarpinstitucinio bendradarbiavimo tinklas;kokybiškų ir kompleksinių gydymo, reabilitacijos ir socialinės integracijos paslaugų teikimas priklausomybės ligomis sergantiems asmenims, šių asmenų sveikimas ir gyvenimo kokybės gerėjimas;saugesnė aplinka;užmegzti bendradarbiavimo ryšiai su Norvegijos organizacijomis.

Projekto partneriai: 

– Labdaros ir paramos fondas „Agapao“ (projekto koordinatorius);

– VšĮ Socialinių inovacijų centras;

– Joniškio rajono savivaldybės administracija;

– Actis – Norwegian Policy Network on Alcohol and Drugs (Norvegija).

Projekto vykdymo laikotarpis: 2010 m. sausis – 2010 m. rugsėjis.

Peržiūrų: 10Komentarų: 0
  • Facebook
  • Instagram

Susisiekime

Email: visiems@socin.lt

tel. nr: 861634383

adresas: ežero g.8, šiauliai

įm. kodas 302300191

Norite gauti mūsų naujienlaiškį?