Savanorystė

Mūsų tikslas – skleisti ir diegti savanorystės idėją Šiaulių miesto jaunimui ir bendruomenei, nevyriausybinėms bei valstybinėms organizacijoms, teikiančioms socialines paslaugas ir sprendžiančioms socialines problemas.

Siekdami įgyvendinti šį tikslą, supažindiname su galimybe savanoriauti savo mieste, Lietuvoje bei Europos Sąjungos šalyse, rengiame projektus, skatiname pilietines iniciatyvas.

Siekdami sudaryti palankias sąlygas vykdyti savanorišką veiklą savo mieste:
– informuojame apie organizacijas, ieškančias savanorių;
– tarpininkaujame tarp savanorių ir juos priimančių organizacijų;
– konsultuojame su savanoriška veikla susijusiais klausimais.

Tarptautinė savanorystė
Mes dalyvaujame programoje ,,Veiklus jaunimas“ ir turime Europos savanorių tarnybos (EST) siunčiančios ir koordinuojančios organizacijos statusą, Tai reiškia, kad į mus gali kreiptis bet kuris jaunas žmogus, norintis tapti EST savanoriu.

Europos savanorių tarnyba – tai tarptautinės savanorystės projektai, skirti jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją.

Dalyvauti EST projektuose ir tapti savanoriu gali kiekvienas jaunas žmogus nuo 18 iki 30 metų. EST stengiasi ir skatina, kad į tarptautinius savanorystės projektus įsitrauktų mažiau galimybių turintys bei neįgalūs jaunuoliai.

Daugiau informacijos apie EST veiklą rasite interneto svetainėje: www.jtba.lt

Dėl savanorystės kreiptis el. paštu a.jankiene@socin.lt