Aktualijos

Mokymai


VšĮ Socialinių inovacijų centras lapkričio 27-28 dienomis Vilniuje organizavo mokymus tema:
„Nauji metodai – naujos galimybės: užimtumo terapija socialiniame darbe“.
Mokymų metu dalyviai sužinojo užimtumo terapijos svarbą bei taikymo socialiniame darbe galimybes. Socialinio darbo specialistai susipažino su užimtumo terapijos įvairove ir kiekvieną iš šios terapijos komponentų (rašymo, dailės, muzikos terapijos metodus) išbandė patys, nagrinėjo užimtumo terapijos pritaikymo savo asmeninėje socialinio darbo praktikoje ypatumus. Dalyviai puikiai atsiskleidė ir atsipalaidavo naudodami dailės terapiją. Aptartus metodus dalyviais galės pritaikyti savo darbe, organizuojant užimtumo terapiją. Džiaugiamės dalyvių noru tobulėti, pozityviu įsitraukimu į veiklas ir nuoširdžiomis emocijomis.


VšĮ Socialinių inovacijų centras Priekulės socialinių paslaugų centre organizavo mokymus tema:
„Nauji metodai – naujos galimybės: užimtumo terapija socialiniame darbe“.
Mokymų metu dalyviai sužinojo užimtumo terapijos svarbą bei taikymo socialiniame darbe galimybes. Socialinio darbo specialistai susipažino su užimtumo terapijos įvairove ir kiekvieną iš šios terapijos komponentų (rašymo, dailės, muzikos terapijos metodus) išbandė patys, nagrinėjo užimtumo terapijos pritaikymo savo asmeninėje socialinio darbo praktikoje ypatumus. Dalyviai puikiai atsiskleidė ir atsipalaidavo naudodami dailės terapiją. Aptartus metodus dalyvės galės pritaikyti savo darbe, organizuojant užimtumo terapiją. Džiaugiamės aktyviu dalyvių įsitraukimu į organizuojamas veiklas ir šiltu priėmimu, pozityvumu ir gerais atsiliepimais.


2018 m. lapkričio 5-6 dienomis Milane buvo surengtas pirmasis projekto EDGE susitikimas. Susitikimas vyko nuostabioje užmiesčio sodyboje, kurioje veikia organizacija, užsiimanti neįgaliųjų ugdymu ir įdarbinimu. Susitikimo metu projekto partneriai galėjo stebėti puikų neįgaliųjų integracijos pavyzdį: sodyboje ne tik gyvena, tačiau ir daug ūkio darbų atlieka patys neįgalieji. Susitikimo dalyviai (projekto koordinatorius Consorzio Sir Solidarieta in rete (SIR), (Italija)) ir partneriai iš Anglijos INOVA CONSULTANCY LTD, Graikijos UNIVERSITY OF THESSALY – UTH, Portugalijos FENACERCI, Austrijos  Die Querdenker, Lietuvos Socialinių Inovacijų Centras (SIC) bei Italijos  R.Q.SRL ir Melazeta srl pristatė kiekvienos iš atstovaujamų organizacijų veiklas bei turimą patirtį, skatinant neįgaliųjų integracijos procesus ir teikiant kompleksinę pagalbą socialinių ar darbinių įgūdžių stokojančioms visuomenės grupėms. Po partnerių prisistatymo projekto koordinatoriai (Consorzio Sir Solidarieta in rete (SIR) Italija)  apžvelgė projekto tikslus, laukiamus rezultatus bei projekto administravimo planą.  Kiekviena iš atsakingų organizacijų pristatė laukiamus intelektinius produktus. Pirmosios susitikimo dienos pabaigoje buvo pristatytas ir aptartas projekto įgyvendinimo kokybės planas.

Antrosios susitikimo dienos metu aptartas projekto veiklų platinimo planas bei kiekvienos iš partnerių organizacijų vaidmuo skleidžiant informaciją apie vykdomas veiklas. Taip pat aptartas projekto veiklų kalendorius, potencialios susitikimų bei reikalingų pateikti ataskaitų datos, vidinės komunikacijos būdai ir priemonės. Susitikimas baigėsi artimiausių tolesnių žingsnių apibendrinimu.


VšĮ Socialinių inovacijų centras, kartu su partneriais iš Švedijos ir Rumunijos įgyvendina projektą Erasmus+ projektą „Integracijos strategija naujai atvykusiems suaugusiems migrantams ir pabėgėliams (angl. Integration Pathway for New Adult Migrants and Refugees – IPNA MAR) “.  2017 metų rugsėjo 28-30 dienomis vyko antrasis partnerių susitikimas Rumunijoje, Bukarešte.

Antro susitikimo metu diskutavome apie jau įgyvendintas projekto veiklas, pirmuosius rezultatus.  Diskutavome apie kilusius sunkumus, dalinomės patirtimi. Taip pat aptarėme priemones, kurios galėtų padėti išvengti sunkumų įgyvendinant projekto veiklas. Dalinomės šalių patirtimis, dirbant su migrantais ir pabėgėliais.

Be to kalbėjome apie projekto kuriamo produkto t.y. komiksų pritaikymo galimybes kiekvienoje iš partnerių šalių. Numatėme būsimus žingsnius bei tolimesnius darbus.

Projekto partneriai:
The Organization for Poverty Alleviation & Development – OPAD (Švedija)
VšĮ Socialinių inovacijų centras – SIC (Lietuva)
AMV Association (Rumunija)


Pirmasis projekto MENTOR susitikimas buvo surengtas 2018 m. spalio 1 – 5 dienomis Skopjė, Makedonijoje. Susitikimo dalyviai (projekto koordinatorius VŠĮ Socialinių inovacijų centras (Lietuva) ir partneriai iš Anglijos Apricot Training Management LTD, Švedijos Folkuniversitetet stiftelsen vid Lunds Universitet, Makedonijos Proficio Skopjė, Ispanijos INSTITUTO EUROPEO DI DESIGN SL ir Turkijos Aydin Valiligi) pristatė atstovaujamų organizacijų veiklas bei patirtį vystant mentorystės, ugdomojo vadovavimo (angl. coaching), įdarbinimo, socialinių įgūdžių ugdymo programas. Taip pat Vilma Tubutienė, atstovaujanti projektą koordinuojančią įstaigą (SIC), pristatė projekto idėją, tikslus, veiklas, laukiamus rezultatus ir intelektinius projekto MENTOR produktus. Buvo aptarti projekto platinimo, suinteresuotųjų šalių dalyvavimo strategijos, kokybės užtikrinimo, monitoringo plano klausimai. Hilary Hale, atstovaujanti partnerių organizaciją Apricot Training Management LTD, pristatė savivokos metodiką, kurią išvertus į kiekvieno iš partnerių kalbas, kaip efektyvų savidiagnostikos instrumentą naudos karjeros mentoriai. Projekto vadovė Rita Brijūnaitė suteikė administracinę informaciją: sutartis, finansavimo planus, reikalingus dokumentus, IT įrankius komunikavimui ir duomenų dalijimuisi, raguliaraus ir efektyvaus komunikavimo svarbą, planuojamas susitikimų datas ir kt. Oficiali susitikimo dalis baigėsi susitikimo įvertinimu.

Susitikimo dalyvius priimanti organizacija Proficio Skopjė suorganizavo įdomią socialinę programą dalyviams. Buvo aplankytos tokios vietos kaip Senasis turgus, Turkiškasis hamamas, Makedonijos etnografinis kaimas, memorialiniai Motinos Teresės namai ir kitos įspūdingos vietovės.


Projektas „Atrask save“ artėja į pabaigą

VšĮ  „Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras“ ir Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centro Jaunimo centro  darbuotojos Raimonda Monstvilaitė ir Giedrė Paliulienė jau skelbia apie  paskutiniuosius JGI projekto „Atrask save“ įgyvendinimo mėnesius.

Akivaizdu, kad šiose įstaigose vykdomo projekto veiklose bus sudalyvavę ne mažiau kaip pusė tūkstančio 14-29 metų vaikinų ir merginų, kurie dalyvavimo projekte  laikotarpiu  niekur nedirbo, nesimokė ir nebuvo registruoti darbo biržoje. Kiekvienas projekto dalyvis, gauna jo situaciją atitikančios informacijos apie jauno žmogaus galimybes įgyti specialybę, dirbti, pradėti savo verslą Lietuvoje. Sekantis etapas – pagalba ieškant darbo arba pasirenkant tinkamą specialybę, mokymo ar studijų programą. Norintieji įgyti darbo patirties, išbandyti kaip sektųsi dirbti tam tikromis sąlygomis, tam tikroje srityje turi galimybę savanoriauti pasirinktose įstaigose bei organizacijose. Esant reikalui, padedama spręsti socialines, santykių problemas, o norintiems išsiaiškinti savo stiprybes, teikiamos savęs pažinimo konsultacijos, vedami socialinių įgūdžių ugdymo bei gilesnio savęs įsisąmoninimo užsiėmimai.

Darbuotojos džiaugiasi, kad vasaros pabaigoje bei rugsėjo mėnesį projekto paslaugomis spės pasinaudoti  kai kurie šiemet mokyklas baigę ir dar neapsisprendą ką veikti toliau jaunuoliai. Tikimasi, kad dalyvaudami projekte  jie daugiau supras apie savo individualias stipriąsias puses bei aplinkos teikiamas galimybes ir įgis kryptingumo tolimesnei gyvenimo kelionei.

Projektas „Atrask save“ finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Projektą vykdo  Lietuvos darbo birža, pagrindinis partneris – Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.


Įgyvendindami projektą „Pasirink, pasiek ir išlaikyk! VšĮ Socialinių inovacijų centro darbuotojai rugpjūčio 24 d. lankėsi Šiaulių teritorinėje darbo biržoje. Susitikime su darbuotojomis buvo pristatytas projektas, kartu diskutavome, aptarėme ir pristatėme projekto veiklas.

VšĮ Socialinių inovacijų centras ir Šiaulių teritorinė darbo birža, bendradarbiauja vienijami bendro tikslo – socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracijos į darbo rinką.
Tikimąsi, kad kartu mes pasieksime geresnių rezultatų.

Visą projekto informaciją galite sužinoti kreipdamiesi šiais kontaktais:
Tel. +370 602 71640
El.paštas: ppi@socin.lt
Ežero g. 8-124, Šiauliai
www.socin.lt


Darbo įgūdžių ugdymas naudojant antrines žaliavas  📿 🎀 netrukus pamatysime baigtus dalyvių darbelius!  🌺

VšĮ Socialinių inovacijų centre įsibėgėja „Socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracija į darbo rinką“ pavadinimu „Pasirink, pasiek ir išlaikyk!“ veiklos.
Dalyviai noriai įsitraukia į organizuojamas veiklas, bei diskusijas.

Taip pat, maloniai lauksime visų susidomėjusių ir norinčių prisijungti bei tapti šio puikaus projekto dalimi!
Dalyvavimas projekte NEMOKAMAS.

Kviečiame aktyviai bendradarbiauti įstaigas, kolegas ir visus norinčius.

Į veiklas galite registruotis nurodytu telefonu arba el. paštu:
Tel. +370 602 71640
El.paštas: ppi@socin.lt
Ežero g. 8-124, Šiauliai
www.socin.lt


Norime pasidalinti džiugia žinia! VšĮ Socialinių inovacijų centras laimėjo ir rugsėjo mėnesį pradės įgyvendinti 2-jų metų ERASMUS+ KA204 projektą „MENTORIUS: Karjeros mentorystė sėkmingam įsiliejimui į darbinę aplinką“ (MENTOR: Career-mentoring for transition success to work life).

Projekto tikslas – sukurti karjeros mentorystės metodologiją, kuri bus skirta pažeidžiamų ir atskirties grupių suaugusiems asmenims.

Projekto partneriai: APRICOT TRAINING MANAGEMENT LTD (JK), FOLKUNIVERSITETET (Švedija), PROFICIO (Makedonija), IED ESPANA (Ispanija) ir Aydin Valiligi (Turkija). Rugsėjo mėnesį skelbsime daugiau informacijos.

Sekite mūsų naujienas!


VšĮ Socialinių inovacijų centras pradėjo įgyvendinti projektą ĮSIGALINK ir SIEK!
Džiaugiamės galėdami pranešti, kad pradedame įgyvendinti 48 mėnesių trukmės projektą, kuriuo siekiama spręsti tikslinių grupių asmenų (jaunų asmenų, kuriems yra ar buvo nustatyta globa) sociokultūrinės ir darbinės integracijos problemas taikant socialinio, psichologinio ir ugdomojo poveikio įgalinimo metodus.
Šio projekto tikslas – užtikrinti jaunų bedarbių ir jaunų ekonomiškai neaktyvių asmenų, kuriems yra ar buvo nustatyta globa, integraciją į bendruomenę bei darbo rinką, sukuriant palankias sąlygas savęs įgalinimui bei ugdant socialinius įgūdžius ir darbo rinkai būtinus gebėjimus.


VšĮ Socialinių inovacijų centre įsibėgėja „Socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracija į darbo rinką“ pavadinimu „Pasirink, pasiek ir išlaikyk!“ veiklos.
Dalyviai noriai įsitraukia į organizuojamas veiklas, bei diskusijas.
Taip pat, maloniai lauksime visų susidomėjusių ir norinčių prisijungti bei tapti šio puikaus projekto dalimi!
Dalyvavimas projekte NEMOKAMAS.
Kviečiame aktyviai bendradarbiauti įstaigas, kolegas ir visus norinčius.
Į veiklas galite registruotis nurodytu telefonu arba el. paštu:
Tel. +370 602 71640
El.paštas: ppi@socin.lt
Ežero g. 8-124, Šiauliai
www.socin.lt

 


VšĮ Socialinių inovacijų centras įgyvendindamas ES struktūrinio fondo lėšomis finansuojamą projektą: „Socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracija į darbo rinką“ pavadinimu „Pasirink, pasiek ir išlaikyk!“. Liepos 31d. organizavo susitikimą su projekto partneriais. Norime pranešti, jog klientų patogumui projektas vykdomas ne tik Šiaulių mieste. Projektą įgyvendina – Joniškio rajono neįgaliųjų draugija, Kelmės rajono neįgaliųjų draugija, Pakruojo rajono neįgaliųjų draugija, Viešoji įstaiga Aukštelkės neformaliojo ugdymo akademija.
Kviečiame aktyviai bendradarbiauti įstaigas, kolegas ir visus norinčius.

Taip pat, maloniai lauksime visų susidomėjusių ir norinčių prisijungti bei tapti šio puikaus projekto dalimi!
Dalyvavimas projekte NEMOKAMAS.

Į veiklas galite registruotis nurodytu telefonu arba el. paštu:
Tel. +370 602 71640
El.paštas: ppi@socin.lt
Ežero g. 8-124, Šiauliai
www.socin.lt


VšĮ Socialinių inovacijų centras birželio 27-28 dienomis organizavo mokymus tema: „Nauji metodai – naujos galimybės: užimtumo terapija socialiniame darbe“. Dalyviai sužinojo užimtumo terapijos svarbą ir taikymo socialiniame darbe galimybes.
Socialinio darbo specialistai susipažino su užimto terapijos įvairove ir keletą jų išbandė patys, nagrinėjo užimtumo terapijos pritaikymo savo asmeninėje socialinio darbo praktikoje ypatumus.
Dalyviai atsiskleidė naudodami dailės terapiją, aptartus metodus dalyvės galės pritaikyti savo darbe, organizuojant klientų užimtumą. Džiaugėmės aktyviu dalyvių įsitraukimu į organizuojamas veiklas.


VšĮ Socialinių inovacijų centras birželio 21-22 dienomis Zarasų socialinių paslaugų centre organizavo mokymus tema: „Bendradarbiavimas socialinio darbo komandoje“.
Dalyviai susipažino su komandinio darbo samprata, komandos formavimo stadijomis, narių vaidmenimis ir taikymo socialiniame darbe galimybėmis.
Praktiškai išbandė įvairius komandos formavimo metodus, specialistai skatinami įgyti komandinio bendradarbiavimo įgūdžių bei juos taikyti savo darbo praktikoje.
Džiaugėmės aktyviu dalyvių įsitraukimu į organizuojamas veiklas.


Projekto IPNA MAR veikla įsibėgėja!

VšĮ Socialinių inovacijų centras kartu su partneriais iš Švedijos ir Rumunijos įgyvendina Erasmus + KA2 projektą – „Integracijos strategija naujai atvykusiems suaugusiems migrantams ir pabėgėliams“ (angl. Integration Pathway for New Adult Migrants and Refugees – IPNA MAR) Nr. 2017-2-SE02-KA105-001838. Projekto tikslas – sukurti ir išbandyti mokymo priemonę skirtą specialistams dirbantiems su naujai atvykusiais migrantais ir pabėgėliais. Metodinės priemonės esmė – ugdyti socialinius įgūdžius ir pilietines kompetencijas.
Vienos iš projekto veiklų tikslas – suteikti naudingą informaciją tikslinėmis grupėmis, kuri padėtų sukurti komiksus. Komiksai naudojami kaip neformaliojo mokymo priemonė, skirta suaugusiųjų integracijai. Remdamiesi projekto tikslu, sukūrėme klausimyną skirtą darbuotojams dirbantiems su naujai atvykusiais migrantais ir pabėgėliais.
Būtume labai dėkingi, jei darbuotojai dirbantys su migrantais ir pabėgėliais, prisidėtų prie projekto tikslo ir užpildytų anketą, kurią galite rasti čia.
Projekto įgyvendinimo metu sukurta metodika bus pristatyta tarptautinės baigiamosios konferencijos metu, kuri vyks 2019 metais Lietuvoje! 🙂


Gegužės 17 d. Plungės Socialinių paslaugų centre, VšĮ Socialinių inovacijų centras organizavo mokymus socialinio darbo specialistams „Bendravimo etiketas su žmonėmis turinčiais negalią“.

Teorinių užsiėmimų metu, mokymų dalyviams buvo pristatomi bendravimo su neįgaliaisiais ypatumai: asmeninės erdvės valdymas, akių kontaktas, veido išraiška, gestai, kūno kalba, fizinis kontaktas bei etiško bendravimo principai. Taip pat dalyviams  pristatyti ir aptarti pačių neįgaliųjų siūlomi požiūrio į juos aspektai.
Praktinių užsiėmimų metu dalyviai turėjo galimybę išbandyti įsijautimo į neįgalaus žmogaus vaidmenį užduotis, kurių metu jie turėjo suprasti, kaip jaučiasi negalę turintis žmogus, pavyzdžiui, sėdintis vėžimėlyje arba aklasis, netekęs kūno dalies ir paralyžiuotas.
Dalyviai patyrė įvairiausių emocijų, kurios visų mokymų metu paskatino paanalizuoti savo darbinę veiklą, susimąstyti apie turimus bendravimo įgūdžius. Darbuotojai teigė, kad atnaujino ne tik savo žinias, bet ir prapletė savo požiūrio taškus į neįgaliuosius.


VšĮ Socialinių inovacijų centro socialinė darbuotoja Brigita Kuraitė ir psichologė Aurelija Jankienė 2018 m. gegužės 22-24 dienomis dalyvavo mokymuose Krizinio nėštumo konsultantų-savanorių rengimo programoje.
Daugybė moterų patiria labai didelę krizę, kai sužino, jog laukiasi neplanuotai ir tam nėra pasiruošusios. Lietuvoje per metus atliekama apie 5000 abortų. Krizinis nėštumas apibūdinamas kaip nėštumas, kurio moteris neplanavo, nenorėjo ir kuris jai sukelia asmeninę krizę. Ir planuotas nėštumas gali tapti kriziniu pasikeitus aplinkybėms (įtariamos vaisiaus ligos, šeimos situacija). Tuomet moterims trūksta informacijos ir būtinos psichologinės pagalbos reikiamu metu.
Mokymų metu sužinojome kaip kvalifikuotai pakonsultuoti moteris, nukreipti pas specialistus ar į institucijas, kurios pagal savo kompetenciją suteiks pagalbą.
http://neplanuotasnestumas.lt


VšĮ Socialinių inovacijų centras kovo 28 -29 dienomis Šilutės socialinių paslaugų centre vedė mokymus tema: „Mediacija kaip konfliktų valdymo metodas“.
Jų metų dalyviai susipažino su mediacijos samprata, jos eiga ir principais. Taip buvo aptarta įvairių konfliktų tipų reikšmė mediacijai, nežodinio bendravimo bei bendravimo technikos. Diskutuota apie destruktyvias ir konstruktyvias konfliktų sprendimo galimybes, buvo stebimas konfliktas, tam kad suprastume, kaip jis vystosi ir vyksta, mokėmės suprasti, kad yra įvairių sprendimo galimybių. Mokymų dalyviai džiaugėsi sužinoję apie mediacijos metodą ir kaip jį pritaikyti socialiniame darbe.


VšĮ Socialinių inovacijų centras, kartu su partneriais iš Švedijos ir Rumunijos įgyvendina projektą Erasmus+ projektą „Integracijos strategija naujai atvykusiems suaugusiems migrantams ir pabėgėliams (angl. Integration Pathway for New Adult Migrants and Refugees – IPNA MAR) “.  2017 metų lapkričio 8-11 dienomis vyko pirmasis partnerių susitikimas didžiausiame mieste visoje Skandinavijoje, Švedijos sostinėje Stokholme.

Pirmąją susitikimo dieną buvome maloniai sutikti organizacijos OPAD atstovų, o kiek vėliau susipažinome ir su partneriais iš Rumunijos. Vos atvykę į organizaciją buvome vaišinami pietumis, kuriuos toje įstaigoje ruošė savanoriai iš Ispanijos ir Italijos. Susitikimo metu OPAD atstovai pristatė ir truputėlį savo kultūros, turėjome galimybę susipažinti ir ir išbandyti tradicinius muzikos instrumentus.  Įpusėjus pirmąjai susitikimo dienai, pristatę savo organizacijas, patirtis ir veiklą, kuria užsiimame, bendrai aptarėme patį projektą, viziją, tikslus ir reikalavimus.  Kartu su partneriais kūrėme projekto logotipą. Visos šalys pateikė savo idėjas, kurias vėliau nubalsavę apjungėme ir sukurėme vieną bendrą logotipo eskizą.

Antrąją susitikimo dieną partneriai pristatė savo veiklas, koordinatorius pateikė informaciją apie projektą, administracines ir finansines procedūras, pristatė projekto strategiją ir užduotis bei numatė partnerių veiklas artimiausiam pusmečiui.

Antrasis partnerių susitikimas vyks Rumunijoje 2018 metų birželį.  Nuotraukų galerija